Modelový rad

Prehľad

Fiat Professional Ducato Maxi

Nafta - CNG
130 - 177 K / 96 - 130 kW
Kombinovaná spotreba paliva 6.1 - 6.7 (l/100km)
4
Euro6d-TEMP
6-rýchlostná manuálna prevodovka
*DPH nie je zahrnutá

Podrobnosti

Štýl

NOVÁ GENERÁCIA PRE VAŠE PODNIKANIE

 

Svet práce sa zmenil. Základom je efektívnosť, technológia, spoľahlivosť a robustnosť, ale nemenej dôležité sú flexibilita, komfort a štýl. To je dôvod, prečo je tu nové Ducato, ideálne vozidlo na prácu, ktorá sa neustále mení. Nové Ducato sa ľahko riadi, je bezpečné a vždy pripravené pomôcť vám v každej situácii, pričom za každých podmienok sa prispôsobí vašim potrebám. Nové Ducato, to je nová generácia v práci.

SEDADLO VODIČA

 

Sedadlo vodiča je mimoriadne adaptabilné: môžete nastaviť výšku, posúvať sedadlo dozadu a dopredu a meniť uhol opierky. Možno tiež nastaviť polohu volantu, spolu s výškou lakťovej opierky, aby ste vždy získali tú najpohodlnejšiu a správnu polohu pri šoférovaní. Sedadlo môže byť tiež vyhrievané, odpružené a vybavené nastaviteľnou bedrovou opierkou.

 

Ovládacie prvky sú ľahko prístupné a prevádzkované vďaka ergonomickej palubnej doske s novou stredovou konzolou, do ktorej je umiestnené nové integrované rádio a praktická skladacia doska s klipom na dokumenty, takže máte všetko, čo potrebujete na dosah ruky. Alternatívne sa môžete miesto dosky rozhodnúť pre umiestnenie vybavenia TomTom so špeciálnym pripojením Myport.

 

Ako alternatívu k jednoduchému sedadlu sa môžete rozhodnúť aj pre dvojité sedadlo.

Pre ešte prívetivejšiu a harmonickejšiu kabínu si môžete vybrať z týchto možností:

- tri rôzne možnosti čalúnenia - červená látkazamat alebo ekologická koža,

- dve možnosti úpravy palubnej dosky - rozumná a praktická základná možnosť alebo odvážna možnosť Techno.

 

 

PALUBNÉ FUNKCIE

 

Stôl so sponou na dokumenty: pri verzii s dvojitým sedadlom sa stredná časť opierky dá sklopiť, čím sa vytvorí pohodlný povrch s držiakom na dokumenty a dvomi držiakmi na nápoje.

 

Priestranný chladiaci box: dostatočne veľký na udržanie 1,5-litrovej fľaše – je chladený, keď je zapnutá klimatizácia.

 

Odkladací priestor:

-  priestranný otvorený priestor s dvomi sekciami,

-  priehradka na drobnosti, držiak nápojov a priehradka na mince, priestranný úložný priestor. 

Uzatvárateľný úložný priestor je dodávaný s kľúčom a je dostatočne veľký, aby sa do neho zmestil notebook s 15" displejom. Obsahuje aj port USB (v prípade vozidiel vybavených systémom Blue&Me

 

 

PALUBNÉ OVLÁDANIE KLIMATIZÁCIE

 

Klimatizačný riadiaci systém zaručuje, že vy aj vaši cestujúci si môžete užívať optimálne podmienky počas cestovania:

- k dispozícii je niekoľko dobre rozmiestnených vetracích otvorov, ktoré môžu byť nasmerované a nastavované nezávisle, aj na rýchlejšie a účinnejšie odstránenie hmly z okien,

- väčší kondenzátor a jeho systém miešania optimalizuje čas potrebný na ochladenie priestoru pre cestujúcich.

 

V závislosti od verzie je k dispozícii nasledujúce:

- kúrenie/ventilátor,

- manuálne ovládanie klimatizácie,

- automatický jednozónový klimatizačný riadiaci systém so snímačom slnka.

Výkon

MOTORY EURO 5+

 

Ducato je k dispozícii so 4 novými motormi Euro 5+ s voliteľnými výkonmi 115, 130, 150 a 180 HP, takže si môžete byť vždy istí, že získate výkon, ktorý najlepšie vyhovuje vašim prepravným potrebám.

 

MultiJet II

Patrí do novej generácie motorov MultiJet: inovatívny palivový systém s rýchlejšími vstrekovačmi je schopný vykonať viac vstrekov v rýchlom slede – až 8 na jeden cyklus – optimalizuje spaľovanie pre zvýšený výkon pri znečisťujúcich emisiách znížených na minimum, nižšie hladiny hluku.

 

Tieto motory sú tiež ľahšie, s optimalizovanou kapacitou, vďaka:

- ich jednoduchšej konštrukcii,

- ich optimalizovaným komponentom.

Dostupné voliteľné výkony 115, 130 a 150 HP.

PREVODOVKA COMFORT-MATIC

 

Automatická robotizovaná prevodovka so 6 rýchlostnými stupňami a spiatočkou.

- Zlepšuje výkon

- znižuje spotrebu

- zaisťuje menej únavnú jazdu a to najmä na cestách s hustou premávkou

- pomocou tlačidla Nahor môžete optimalizovať prevodové zmeny pri cestovaní s plnou záťažou vo svahu, pričom sa automaticky zaisťuje najlepší chod motora za všetkých okolností.

 

Môžete si vychutnať výber z 3 prevádzkových režimov:

- Automatický pre normálnu jazdu.

Automatický nahor pre zdolávanie svahov pri plnom zaťažení.

- Ručný pre agilnejšie, prispôsobené riadenie.

Dostupné na najvýkonnejšom motore Ducato 180 MultiJet Power.

 

 

TRACTION PLUS

 

Elektronický inteligentný systém diferenciálu:

- pre štartovanie na klzkom povrchu, na blate, piesku alebo snehu, systém odstraňuje moment prešmykovania hnacieho kolesa prenáša ho na koleso s najlepšou priľnavosťou, čím upevňuje trakciu vozidla,

- žiadna dodatočná hmotnosť vozidla,

- môže byť aktivovaný až do 30 km/h a iba, keď je potrebný, pomocou špeciálneho tlačidla.

Nákladová efektívnosť

SPOTREBA PALIVA

 

Len 6,8 l/100 km s 115 MultiJet Euro 5+ (van so štandardnou strechou a krátkym rázvorom v kombinovanom cykle), pre rekordné úspory.

O 15 % nižšia spotreba pri mestskom cykle s funkciou Start & Stop.

Servisné intervaly až do 48 000 km s motormi MultiJet II Euro 5.

Cx – koeficient prenikania vzduchu – 0,31, jeden z najlepších vo svojej kategórii pre zvýšenie výkonu a zníženie spotreby.

 

 

START&STOP

 

Zariadenie, ktoré automaticky vypne motor vždy, keď vozidlo stojí na ceste a keď je zaradený neutrálny prevodový stupeň.

Všetky funkcie, ktoré zaručujú pohodlie bezpečnosť na palube vozidla zostávajú aktívne (klimatizácia, rádio, stierače). K dispozícii pre motory MultiJet 130 a 150 HP.

NÁKLADY NA ÚDRŽBU

 

Ducato bolo navrhnuté tak, aby sa minimalizovalo riziko poškodenia a aby sa zvýšila vaša produktivita.

Vysoké svetlomety: ich zdvihnutá poloha chráni pred poškodením v prípade náhodného nárazu.

Trojdielny nárazník: jednotlivé sekcie je možné ľahko vymeniť v prípade akéhokoľvek poškodenia, pri nižších nákladoch na opravy v porovnaní s jednodielnym nárazníkom.

Pohodlie a bezpečnosť

INTEGROVANÝ RÁDIOVÝ SYSTÉM

 

Ducato je vybavené 30 W systémom so 4 reproduktormi, pre vysokú úroveň kvality zvuku.

CD a MP3 prehrávačomRDS systémom, funkciami TA a PTY ovládacími prvkami na volante, môže byť systém pripojený aj

- k hands-free zariadeniu Blue&Me a k zariadeniu SMS Interpreter, modernému systému na rozpoznávanie hlasu, ktorý automaticky číta textové správy prijaté vašim mobilným telefónom

- k USB zariadeniam pripojeným k vyhradenému portu v centrálnom úložnom priestore

- k externému MP3 prehrávaču.

 

Blue&MeTM-TomTom LIVE

 

Systém je plne integrovaný do vozidla a umožňuje:

- telefonovať bez použitia rúk pomocou telefónu Bluetooth,

- počúvať hudbu z vášho MP3 prehrávača,

- používať rad hlasových príkazov pre ešte bezpečnejšiu jazdu,

spravovať svoj mobilný telefónsatelitný navigačný systém, prehrávač médií a informácie poskytnuté palubným elektronickým systémom prostredníctvom praktického farebného dotykového displeja.

Zariadenie sa tiež dodáva s bezplatným jednoročným predplatným na služby TomTom LIVE, ktoré zahŕňajú HDTraffic, najlepší cestovný informačný systém na trhu, aktualizovaný v reálnom čase.

 

Eco:Drive Professional

 

Exkluzívny softvér, ktorý vám umožní efektívnejšie riadiť svoje vozidlo, aby bolo zabezpečené maximálne využitie potenciálu Ducato a ušetrenie až 15 % nákladov na palivo.

- Eco:Drive analyzuje údaje o cestovaní vášho vozidla – priemernú spotrebu, celkovú prejdenú vzdialenosť, vplyv nákladu na účinnosť vozidla, používanie pedálov, atď. – a navrhuje spôsoby, ako spraviť štýl jazdy úspornejším a udržateľnejším.

- Údaje zozbierané palubným počítačom možno zoskupiť a spracovávať pomocou webovej platformy eco:Drive Fleet, určenej na správu firemných vozových parkov a zvýšenie ich výkonnosti.

BRZDOVÝ SYSTÉM

 

Skladá sa z dvoch nezávislých hydraulických, posilňovacích prejazdových obvodov so 4 kotúčovými brzdami, samostatne vetranými na prednej strane.

ABS sa dodáva ako štandard a obsahuje riadiacu jednotku s 8 elektromagnetickými ventilmi, 4 aktívnymi senzormi a 4 kanálmi s elektronickým rozdeľovaním brzdnej sily EBD a MBA (mechanický brzdový asistent).

 

ESP

 

Zabezpečí, že vaše nové Ducato má dokonalú kontrolu na ceste s:

- LAC – elektronické riadenie na ceste – vyhodnocuje zaťaženie a ťažisko vozidla s cieľom upraviť činnosť ESP,

- ASR – funkcia riadenia trakcie zabraňuje prešmykom jedného alebo oboch hnacích kolies,

MSR – pri radení rýchlostných stupňov smerom nadol tento systém používa krútiaci moment motora, aby sa zabránilo zablokovaniu poháňaných kolies;

Hill Holder, neoceniteľný pri štarte kopca, rozkladá brzdný tlak, keď je uvoľnený brzdový pedál, aby sa zabránilo skĺznutiu vozidla dozadu, takže je manéver oveľa jednoduchší.

Systém zahŕňa aj zariadenie HBA (hydraulický brzdový asistent), ktorý vám pomôže pri brzdení v núdzových podmienkach zvýšením brzdného tlaku.

K dispozícii na vyžiadanie.

ZADNÁ VIDITEĽNOSŤ

 

Parkovacie senzory

Parkovacie senzory pípaním indikujú prítomnosť a vzdialenosť prekážok za vozidlom. Sú umiestnené v zadnom nárazníku a zapínajú sa automaticky po zaradení spiatočky. Prerušovaný zvuk bzučiaka sa zrýchľuje, keď sa dostávate bližšie k prekážke a zmení sa na súvislý zvuk, keď už nesmiete ísť ďalej.

 

 

ZADNÁ KAMERA

 

Táto mini kamera umiestnená na zadnom spojleri dverí prenáša obraz priestoru za vozidlom na displej v kabíne. Systém s uzavretým okruhom pracuje pri zaradení spiatočky alebo pomocou špeciálneho tlačidla. Vizuálne pokrytie kamery je 3,5 m do hĺbky 6 m na šírku.

 

SPÄTNÉ ZRKADLÁ

 

Sú vybavené dvojitými parabolickými šošovkami, vďaka ktorým spätné zrkadlá automobilu Ducato zjednodušujú každý manéver. Obsahujú bočné ukazovatele smeru a tri antény pre rádio, GPS (voliteľné) a GSM (voliteľné). Zrkadlá môžu byť vybavené elektrickým nastavovaním a na vyžiadanie aj funkciou odstraňovania hmly.

 


PRIESTOR PRE CESTUJÚCICH

Ducato je jedným z najbezpečnejších vozidiel vo svojom segmente a bol podrobený:

- 20 000 hodinám matematického modelovania,

- 120 crash testom,

- 150 simuláciám s kĺzaním HyGe,

- 200 skúškam dielov a subsystémov.

Podvozok karoséria s riadeným kolapsom boli navrhnuté tak, aby bezpečne a účinne absorbovali náraz. Výsledkom je pevná konštrukcia pre cestujúcich – priestor pre cestujúcich je nedeformovateľnou komorou – je doplnený plochami absorbujúcimi vysokú energiu, mimo priestoru pre cestujúcich.

 

 

AIRBAGY A BEZPEČNOSTNÉ PÁSY

 

K dispozícii štandardne alebo na požiadanie až do 6 airbagov:

- airbag vodiča,

- 120-litrový airbag pre cestujúcich s plnou veľkosťou (možno deaktivovať), ktorý chráni obidvoch cestujúcich v prípade, že kabína obsahuje dvojité sedadlo,

bočné airbagy, ktoré zaisťujú ochranu hrudníka,

- okenné airbagy, ktoré zaisťujú ochranu hlavy.

Všetky airbagy sú riadené sofistikovanou elektronickou riadiacou jednotkou, ktorá využíva senzory nainštalované na vozidle na rozhodovanie, ktoré a koľko ochranných zariadení má byť aktivovaných v prípade nárazu.

Rozsah a nosnosť

DODÁVKA

 

Veľkorysý objem, veľkorysá kapacita

- 3 rázvory, 4 dĺžky, 3 výšky.

- 8 možností objemov od 8 do 17 m3.

- Posuvné bočné dvere a zadné dvere, obe k dispozícii v 3 rôznych voliteľných veľkostiach. 

- CELKOVÁ HMOTNOSŤ: 3000 až 4250 kg

- Užitočné zaťaženie od 1000 do 2200 kg

- Najvyššie prípustné zaťaženie náprav až do 2100 kg vpredu a až do 2500 kg vzadu.

- 2 rôzne mechanické konštrukcie, Ducato a Ducato Maxi so zosilneným zavesením a 16" kolesami.

 

BATOŽINOVÝ PRIESTOR

 

Dodávky

Batožinový priestor je štvorcový a rovný a umožňuje využiť aj ten posledný kúsok:

- až do 407 cm dlhý,

- a až do 166 až 217 cm vysoký,

- šírka medzi podbehmi kolies je 142 cm, čo znamená, že je možné rýchlo ľahko nakladať 120 cm europalety,

- ploché dno môže byť chránené vysoko odolným plastovým krytom,

- vnútorné steny môžu byť pokryté tepelne odolným plastom až po vložky pásov,

Na bočných stranách batožinového priestoru sú k dispozícii 4 upevňovacie háky na uchytenie a pripevnenie nákladu na mieste, ako aj niekoľko kotevných bodov na podlahe, s praktickým systémom úložného priestoru na pravých zadných dverách, ktoré sú tiež k dispozícii na požiadanie, presvetlenie interiéru zaručujú 15 W stropné svietidlá W – na požiadanie je k dispozícii aj ďalšia 12 V napájacia zásuvka vnútri nákladového priestoru.

 

Oddiel medzi batožinovým priestorom a priestorom pre cestujúcich môže byť obložený alebo presklený posuvným sklom.

 

Nákladné automobily

Robustné a spoľahlivé originálne plošiny sú vyrobené použitím najmodernejších materiálov a technológií:

- nakladacia plošina, 2 m široká a 2,8 až 4,2m dlhá, je vyrobená zo škandinávskeho dreva a ošetrená fenolovou živicou, aby bol zaistený protišmykový povrch, ktorý je vysoko odolný proti oderu,

- bočné dosky sú vyrobené z hliníkových profilov, vďaka čomu sú nedeformovateľné a ľahké pre optimálne užitočné zaťaženie, vysoké 40 cm a vybavené prístupovým schodom.

Nákladová plocha má od 4,9 do 8,5 m2.

Prehľad

Fiat Professional Ducato Maxi

Testovacia jazda
Ešte ste sa nerozhodli? Pred zakúpením si svoje nové Fiat Professional Ducato Maxi vyskúšajte.
Cenová ponuka
Vybrali ste si svoje vozidlo? Nenechajte si ho ujsť a požiadajte o cenovú ponuku.
Žiadosť o financovanie
Objavte výhodné finančné služby.

Stupeň výbavy